XV Festiwal im. Ryśka Riedla 'Ku Przestrodze'

27-07-2013
|
XV Festiwal im. Ryśka Riedla 'Ku Przestrodze'
źródło: pawelpszczola.pl
Jubileuszowy XV Festiwal im. Ryśka Riedla za nami.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji
Nie zabrakło żaru z nieba i wody z hydrantu dla ochłody festiwalowiczów. Jubileuszowy, bo już piętnasty festiwal im. Ryśka Riedla przeszedł do historii. Tradycyjnie nie zabrakło pozytywnych energii, przyjaźni, wzajemnej pomocy i życzliwości. Te wartości są podczas tej imprezy najważniejsze. Dobra muzyka płynąca za sceny dopełnia tylko magicznego klimatu, który płynie leniwie po Polach Marsowych w chorzowskim Parku Śląskim.
Przypomnijmy, w tym roku na scenie można było zobaczyć takie gwiazdy, jak: legendarne TSA, zespół Sebastiana Riedla, czyli Cree, Śląską Grupę Bluesową, Ściganych oraz dawnych laureatów festiwalu, grupę Riders. Nie mogła oczywiście zabraknąć największych akcentów muzycznych każdego wieczoru. W sobotę był nim zespół Dżem, a w niedzielę Perfect.
Mimo najgorętszego weekendu mijających wakacji publiczność dopisała i wszystkie zespoły mogły liczyć na żywiołowy doping spod sceny. Widać, że festiwal na dobre rozgościł się w chorzowskim parku, a organizacja imprezy z roku na rok jest coraz lepsza. Powoli staje się to wyznacznikiem dla podobnych imprez na terenie Śląska.
Na zakończenie uroczysto wręczono Miecze Kotana głównemu pomysłodawcy i organizatorowi festiwalu, czyli Adamowi Antosiewiczowi oraz wokaliście Perfectu, Grzegorzowi Markowskiemu.


http://insilesia.pl/multimedia/artykul/970/10/Ku_Przestrodze__XV_Festiwal_im_Ryska_Riedla_2013__dzien_1


http://insilesia.pl/multimedia/artykul/971/10/Ku_Przestrodze__XV_Festiwal_im_Ryska_Riedla_2013__dzien_2

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu