OFF Festival: do kawiarni literackiej zaprasza Krzysztof Varga

OFF Festival: do kawiarni literackiej zaprasza Krzysztof Varga
źródło: OFF Festival
- To jak pielgrzymka. Katowice są w sierpniu moją Jasną Górą – tak pisał o OFF-ie Krzysztof Varga latem 2011 roku w jednym ze swoich felietonów. Od lat jest przyjacielem festiwalu, ale w tym roku – pozostając w zaproponowanej przez niego poetyce – przyjął święcenia i będzie współtworzył największe w Polsce święto alternatywy.

Krzysztof Varga (1968) to pisarz, publicysta i felietonista "Gazety Wyborczej". Autor licznych powieści, m.in. rockandrollowej "Tequili", a także "Nagrobek z lastryko", "Alei Niepodległości" i ponurych "Trocin". Napisał również eseistyczną książkę o Węgrzech "Gulasz z turula", a niedawno wydał zbiór felietonów drukowanych wcześniej w "Dużym Formacie" – "Polska mistrzem Polski".

Program Kawiarni Literackiej:

2 sierpnia

Dr Mirosław Pęczak – autor książki "Subkultury w PRL", badacz kultury niezależnej i jej wierny kibic – o subkulturach  (godz.  17:45).

Sylwia Chutnik – pisarka, femin istka, literacka anarchistka i Matka Polka, autorka powieści "Kieszonkowy atlas kobiet" i "Cwaniary" (19:35).

Zygmunt Miłoszewski – autor kryminałów o prokuratorze Szackim, czytanych nawet przez tych, co kryminałów nie czytają (21:45).

Kamil Sipowicz, Jacek Dehnel – Warsztat tekstów rockowych – dwóch barwnych polskich pisarzy weźmie się za czytanie i ocenianie tekstów kultowych utworów, w tym z repertuaru bohaterów OFF Festivalu - Smashing Pumpkins i My Bloody Valentine (0:05).


3 sierpnia

Marcin Baran – poeta, legenda „pokolenia brulionu”, laureat największej poetyckiej nagrody Silesius za książkę roku 2012 (17:45)

Natalia Fiedorczuk – kobieta renesansu. Pisze, gra, śpiewa. Na OFFie wystąpi w podwójnej roli: z koncertem Nathalie and the Loners i w Kawiarni jako ona sama - Natalia Fiedorczuk (19:35).

Ignacy Karpowicz – pisarz dziwny i osobny, doceniony za monumentalne "Balladyny i romanse". Na OFFie zaprezentuje swoją nową powieść "Ości". (21:45)

Konstanty Usenko – autor niezwykłej książki o muzycznym undergroundzie w ZSRR. Na festiwalu także jako frontman Super Girl & Romantic Boys.  (0:05)


4 sierpnia

Piotr Paziński – autor książek "Pensjonat" i "Ptasie ulice", laureat "Paszportu Polityki", redaktor naczelny miesięcznika "Midrasz". Literacki prawnuk Brunona Schulza i Isaaca Singera zarazem. (17:45)

Ksiądz Andrzej Draguła – Między sztuką a blasfemią. Ksiądz Draguła bada związki popkultury z religią, rocka z wiarą, skandalu z Bogiem, co opisał w książkach "Copyright na Jesusa" i "Bluźnierstwo. Między gr zechem a przestępstwem". (19:35)

Jurij Andruchowycz – jeżeli kiedyś Akademia Szwedzka uzna, że trzeba dać wreszcie Nobla Ukrainie, Jurij będzie absolutnym faworytem. Poza tym to ambasador polskiej literatury na Ukrainie i ukraińskiej w Polsce. Prawdziwa gwiazda.  (21:45)

Krzysztof Siwczyk, Maciej Melecki, Marta Podgórnik, czyli "Śląski beat" - trójka poetów z Mikołowa i Gliwic, strażnicy dziedzictwa Rafała Wojaczka. (0:05)


źródło: OFF Festival

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu