Jaszowiec będzie świętował!

28-06-2013
|
Dodał: Ustroń Plus
Jaszowiec będzie świętował!
źródło:
Latem 1963 roku Jaszowiec zaczął funkcjonować jako turystyczna destynacja. W tym roku mija 50 lat od otwarcia pierwszego domu wypoczynkowego w Ustroniu-Jaszowcu. Przedsiębiorcy z branży turystycznej postanowili uczcić tą wyjątkową chwilę – 6 lipca na każdego, kto odwiedzi Jaszowiec, czeka mnóstwo atrakcji.

Z okazji tej okrągłej rocznicy, grupa przedsiębiorców działających w tej części Ustronia  postanowiła zorganizować obchody 50-lecia Jaszowca. - Chcemy pokazać, że dzielnica Jaszowiec mimo upływu lat jest atrakcyjną i przede wszystkim różnorodną dzielnicą Ustronia – mówi Beata Branc-Gorgosz, prezes Domu Wczasowego Jawor. 

W sobotę 6 lipca na scenie, która zostanie specjalnie na tę okazje usytuowana na terenach zielonych w dzielnicy Jaszowiec, zobaczymy m.in. koncert Estrady Regionalnej Równica i gwiazdy wieczoru - zespołu Ustronsky. Każdy będzie mógł wziąć udział w marszach nordic walking, zobaczyć pokazy barmańskie, spróbować grochówki po góralsku, czy grillowanych oscypków oraz uczestniczyć  w szkoleniach pierwszej pomocy i dowiedzieć się jak radzić sobie z niebezpieczeństwami podczas wakacji.

Nie zabraknie sportowych akcentów: rowerowego miasteczka, możliwości darmowego wypożyczenia profesjonalnych rolek firmy K2, czy pokazu jazdy downhillowej zorganizowanej przez Bike Park Palenica.

Odbędą się także pokazy lotów ptaków drapieżnych, a o odpowiedni klimat zadbają stoiska regionalnych rzemieślników, na których będzie można znaleźć między innymi wyroby z kości, tradycyjne pierniki, obrazy czy regionalne rzeźby.

Dodatkowo od godziny 13:00 z centrum Ustronia, z rynku do Jaszowca będzie kursował darmowy bus.

- Przewidujemy, że impreza potrwa od wczesnych godzin porannych, do późnych godzin nocnych. Oficjalne rozpoczęcie to godzina 14:00, ale już wcześniej Jaszowiec będzie pełen atrakcji. Po koncercie zespołu Ustronsky odbędzie się impreza planowana do białego rana – tłumaczy Andrzej Drobik, z firmy Ustroń Plus, współorganizator imprezy.

***
Jaszowiec to  wypoczynkowa dzielnica Ustronia z ogromnymi tradycjami. Pierwszy dom wczasowy – Nauczyciel, został otwarty w 1963 roku. Od  tego czasu Jaszowiec zachwyca pięknymi widokami i spokojem, urokliwymi  miejscami, bogatą bazą hotelową i atrakcjami turystycznymi. W latach 60-ych i 70-ych powstawały kolejne obiekty: DW Jawor, CWS Gwarek, Mazowsze Medi Spa, Globus, czy Ondraszek.  W Jaszowcu znajdują się dwa stoki narciarskie – Wielka i Mała Palenica, a w okresie letnim działa tutaj Bike Park, który jest rajem dla miłośników downhillu. To także idealne miejsce do uprawiania sportów – jak nordic walking, biegania czy jeżdżenia na rolkach. Już teraz wiadomo, że kolejne lata będą dla Jaszowca łaskawe – rozpoczęły się prace nad rewitalizacją części okolicy i stworzeniem ścieżki rekreacyjnej. 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu