OFF Festival zasilany z odnawialnych źródeł energii

OFF Festival zasilany z odnawialnych źródeł energii
źródło: OFF Festival
OFF Festival Katowice, jako pierwszy w naszym kraju, będzie w tym roku w większości zasilany z odnawialnych źródeł energii.


Wiadomość najważniejsza - OFF Festival Katowice, jako pierwszy w naszym kraju, będzie w tym roku w większości zasilany z odnawialnych źródeł energii.  Naszymi partnerami w tym przedsięwzięciu będą miasto Katowice, a także Polska Grupa Energetyczna, jeden z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce, od lat wspierający nie tylko środowisko naturalne, ale także ważne wydarzenia kulturalne.

Misją PGE jest budowanie bezpiecznej przyszłości. Zasilanie festiwalu z odnawialnych źródeł energii uznajemy za krok w tym właśnie kierunku. Wierzymy, że inni pójdą naszym śladem - co sprawi, że dostawcy energii elektrycznej, zmotywowani przez swoich odbiorców, będą oferować prąd, którego pozyskanie nie przyczynia się do dewastacji środowiska.To oczywiście nie wszystko. Od lat staramy się, by nasz festiwal był tak ekologiczny, jak tylko to możliwe. Segregujemy śmieci, nasze kosze są wykonane z papieru z recyklingu, napoje podajemy w biodegradowalnych kubkach, a ekipy sprzątające pracują na festiwalu praktycznie cały czas. W tym roku poczyniliśmy kilka dodatkowych kroków. Oto co planujemy:

- w strefie gastronomicznej o 50% wzrośnie ilość produktów żywnościowych z ekologicznych źródeł.  

- poddaliśmy nasz festiwal surowym kryteriom weryfikacji w ramach europejskiego programu Green’n’Clean – pomyślna ocena pozwoli nam dołączyć do wyselekcjonowanego grona najbardziej ekologicznych festiwali w Europie,

- włączyliśmy się w prace organizacji Go Group - Green Operations Group Europe, dzięki czemu możemy się wymieniać wiedzą i doświadczeniami na temat ekologii z innymi festiwalami w Europie.

Z radością powitamy na festiwalu wszelkie inicjatywy, których przesłanie jest zgodne z naszą filozofią działania i służy propagowaniu ekologii.


źródło: OFF Festival

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu