Sosnowieccy studenci dla bezdomnych

01-05-2013
|
Dodał: Paulina Budna
Sosnowieccy studenci dla bezdomnych
źródło: WSM Sosnowiec
W Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu ruszyła zbiórka rzeczy dla Ośrodka opiekuńczego dla osób bezdomnych w Sosnowcu. Akcja zapoczątkowana przez studentów ma zintegrować społeczność i wspomóc podopiecznych ośrodka.

W tym celu w holu zlokalizowanej przy ulicy Wojska Polskiego 6 uczelni, stanął specjalnie oznakowany karton, do którego należy wkładać rzeczy przeznaczone dla podopiecznych ośrodka. - Bezdomnym obecnie najbardziej potrzebne są  koce, ręczniki, pościel, prześcieradła i firanki dlatego na takie rzeczy szczególnie liczymy. W dalszej kolejności czekamy na odzież. Dary trafią  w ręce potrzebujących dlatego liczymy, że do zbiorki przyłączą się nie tylko studenci ale również  mieszkańcy dzielnicy. Wspólnie pokażmy, że potrafimy pomagać – zachęca Katarzyna Grabska z Samorządu Studenckiego WSM.

Aby rozpropagować akcję studenci okleili dzielnice plakatami. Zainaugurowana w środę zbiórka nie ma ram czasowych, gdyż studenci chcą cyklicznie wspierać ośrodek opiekuńczy. Budynek szkoły otarty jest przez całą dobę dlatego dary można przynosić niezależnie od pory i dnia tygodnia. Liczy się chęć pomocy innym. 

 

źródło: WSM Sosnowiec


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu