Cały Śląsk szyje jaśki - filmowe zaproszenie do akcji społecznej

19-04-2013
|
Dodał: AGK
Cały Śląsk szyje jaśki - filmowe zaproszenie do akcji społecznej
źródło: fot. http://www.wykop.pl/link/1482281/pomoz-dzieciom-uszyj-jasia/
Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, odbędzie się wielkie „szyciowe ruszenie” w ramach akcji Uszyj Jasia - Dzieci to wyjątkowi pacjenci i dlatego chcielibyśmy, by ich sny były kolorowe. By szpitale nie kojarzyły się im z leczeniem i bólem, ale z domową atmosferą i szybkim powrotem do zdrowia – mówi Natalia Bielawska, pomysłodawczyni inicjatywy.
Celem akcji jest uszycie 584 poszewek na poduszki dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, największego wysokospecjalistycznego szpitala pediatrycznego w województwie śląskim i jednego z pięciu największych na terenie kraju.

Akcja odbędzie się w dziale jadalni sklepu IKEA Katowice, który do dyspozycji Ślązaków, przyjezdnych i wszystkich, którzy chcą pokolorować szpitalne łóżka małych pacjentów przekazuje ok. 500 m tekstylii, 10 maszyn do szycia i poczęstunek.

- O szyciu jaśków dla chorych dzieci powiedzieli nam współpracownicy, którzy sami przyłączyli się do akcji i teraz wspólnie zachęcamy do niej innych. Pomysł bardzo nam się spodobał, a ponieważ posiadamy kolorowe tekstylia, które świetnie nadają się na dziecięce poduszki oraz dysponujemy akcesoriami krawieckimi i maszynami do szycia postanowiliśmy zorganizować akcję u nas w sklepie. Dzięki temu do akcji blogerek mogą przyłączyć się osoby, które nie szyją a chciałyby pomóc oraz osoby, które nie miały okazji dowiedzieć się o wspólnym szyciu jaśków z internetu – mówi Monika Kosakiewicz z IKEA Katowice.

Nie potrafisz szyć? Nic nie szkodzi! W trakcie imprezy będą wyświetlane tutoriale, a szyjące już mamy chętnie udzielą pierwszej lekcji.

- Jeśli ktoś nie umie szyć i nie chce próbować, to może kroić materiał lub zaprasowywać szwy – zachęca Natalia Bielawska, autorka bloga Uszyj Jasia, która dotychczas zaangażowała do wspólnego szycia ponad 100 osób z całej Polski. Razem obszyli 8 szpitali, dwa domy dziecka i hospicjum.

Filmik z zaproszeniem: http://www.youtube.com/watch?v=V4c_qXHb_ns&list=UUOENIVxZqyBHZehF-k1oyhA&index=1

Zapisy: uszyjikeakatowice@gmail.com
Szczegóły: http://uszyjjasia.blogspot.com/p/zapisy-na-spotkanie-szyciowe-w-ikea.html
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu