Bytom: zwierzęta ze schroniska mają nowy dom

Bytom: zwierzęta ze schroniska mają nowy dom
źródło:
- Oddaliśmy dziś cztery pieski do adopcji. To dobry wynik, jak na pierwszą taką akcję – mówi Agnieszka Szołtysik z bytomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

23 marca na Rynku można było zobaczyć zwierzęta, które w ośrodku przebywają co dzień. Dla nich przygotowano specjalny wybieg. To była wyjątkowa okazja, by wziąć pod swoją pieczę bezdomnego pupila. Na miejscu dyżurował weterynarz, który udzielał bezpłatnych porad, a wolontariusze i pracownicy schroniska chętnie opowiadali o swoich podopiecznych. - W naszym schronisku znajduje się obecnie około 250 psów i 50 kotów.  Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, jednak zwierząt wciąż przybywa - wyjaśnia Szołtysik Dlatego postanowiliśmy zorganizować taką akcję, by zachęcić ludzi do ich adopcji.

By jednak przygarnąć czworonoga ze schroniska, trzeba wcześniej przemyśleć, czy jesteśmy w stanie zapewnić mu dostateczną opiekę. - Z przyszłym właścicielem psa lub kota podpisujemy umowę adopcyjną. Wymagane są przy tym dane z dowodu osobistego - tłumaczy Szołtysik. Zależy nam, by zwierzęta znalazły jak najlepszy dom, dlatego taki dokument zawiera klauzulę, która zobowiązuje do zapewnienia odpowiednich warunków bytowych i weterynaryjnych - dodaje.

Osobę, która postanowiła wziąć pod swoje skrzydła bezdomnego psa lub kota czeka jeszcze jeden etap. Jest nim wizyta poadopcyjna. Jej celem jest sprawdzenie, czy zwierzę ma właściwą opiekę. - Chcemy w ten sposób uniknąć nieprzemyślanych decyzji, skutkujących powrotem naszych podopiecznych do ośrodka - mówi Szołtysik.

Po dzisiejszym sukcesie, bytomskie schronisko planuje już kolejne akcje. Prawdopodobnie będą przeprowadzone 19, 20 i 21 kwietnia. Tak jak dziś, nie zabraknie dodatkowych atrakcji: pokazów zwierzęcych piękności, porad weterynaryjnych i dietetycznych dla wszystkich właścicieli czworonogów oraz konkursów z nagrodami dla dzieci. Ci, którzy zechcą wcześniej przygarnąć pupila, mogą zrobić to osobiście w siedzibie schroniska w Miechowicach, ul. Łaszczyka 18.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 15.00
Sobota - Niedziela: 8:00 - 13:00

 

źródło: UM Bytom

 


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu