Studenci WSM uczyli w Spodku pierwszej pomocy

Studenci WSM uczyli w Spodku pierwszej pomocy
źródło: WSM
Legendarna hala widowiskowo-sportowa przez trzy dni gości uczelnie z całego województwa. XV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2013 to szansa na wymianę doświadczeń, ale i zaprezentowania swoich umiejętności.

Ratownicy medyczni Wyższej Szkoły medycznej w Sosnowcu z tej okazji postanowili zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.

W tym celu dla przybyłej z całego województwa młodzieży zorganizowali profesjonalne pokazy pierwszej pomocy. Pod okiem specjalistów z WSM młodzi ludzie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i dowiedzieć się co zrobić aby bez obaw nieść pomoc wszystkim potrzebującym.

- Każdy z naszych kilkunastominutowych pokazów cieszy się ogromną popularnością. Młodzi ludzie chętnie poznają techniki pierwszej pomocy, a przywiezione przez nas fantomy są wręcz oblegane przez chcących sprawdzić swoją wiedzę praktyczną – przyznaje Kasia, studentka Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu i dodaje – Wielu licealistów pierwszej pomocy uczyło się w szkole jednak na targach tak naprawdę pierwszy raz ma styczność z fantomami.

Pokazy ratownictwa to nie jedyne atrakcje XV Ogólnopolskich targów Edukacji 2013, które odbywają się w katowickim Spodku, ale na pewno jedne z bardziej przydatnych. Ratownicy WSM przez trzy dni postarają się wpoić zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy jak największej liczbie osób – To cenna lekcja, która kiedyś może uratować życie – podsumowuje Kasia.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu