W Sosnowcu ruszają studia dla aktywnych

W Sosnowcu ruszają studia dla aktywnych
źródło: WSM
Zlokalizowana w sosnowieckiej dzielnicy Niwka Wyższa Szkoła Medyczna od początku swojego istnienia stara się wypełnić lukę w kierunkach kształcenia dostępnych w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Po pielęgniarkach i położnych przyszła pora na miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. WSM rozpoczęła rekrutację na semestr letni.

Nowy kierunek to szansa na zdobycie teoretycznych i praktycznych umiejętności dla wszystkich tych, którzy interesują się turystyką, rekreacją lub po prostu lepiej chcą poznać region, w którym mieszkają.

- W samym Sosnowcu jest  wiele osób, które interesują się turystyką, jest też wielu zapaleńców. Niestety brakuje wykwalifikowanej profesjonalnej kadry, która dysponując odpowiednią wiedzą i umiejętnościami będzie świadczyć usługi turystyczne, prowadząc biura podróży, organizując wycieczki, organizując aktywny wypoczynek. To bardzo potrzebny kierunek, gdyż w Zagłębiu Dąbrowskim nie ma uczelni o podobnym profilu, a przecież patrząc tylko na ten region widać, że jest to niewykorzystany obszar, który mógłby przynieść korzyści nie tylko dla absolwentów ale i całego regionu – wyjaśnia Artur Ptasiński, przewodnik miejski z Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Turystyka i rekreacja” realizowana będzie przez wykwalifikowana i profesjonalna kadrę, która nie tylko poszczycić się może wiedzą akademicką ale również doświadczeniem praktycznym. Część wykładowców na co dzień współpracuje z biurami podróży, organizacjami turystycznymi i stowarzyszeniami, które zajmują się propagowaniem walorów turystycznych. Nowy kierunek to również okazja dla osób z wykształceniem hotelarskim i gastronomicznym. Tylko w WSM będą mogli zdobyć wiedzę łączącą oba te zagadnienia.

- Branża hotelarska i gastronomiczna to obszar, bez którego turystyka i rekreacja nie byłaby w stanie funkcjonować. Współczesne hotelarstwo i gastronomia to już nie tylko zarządzanie hotelem i restauracją, ale wręcz sztuka i specyficzne umiejętności organizacyjne i zarządcze, wyczucie estetyczne i znajomość psychologii pozwalające zapewnić gościom oczekiwany przez nich komfort. Specjalność, którą oferujemy w ramach turystyki i rekreacji ma na celu przygotowanie absolwenta do pracy w zakresie kompleksowych usług  – wyjaśnia Kanclerz Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu Danuta Obcowska.

Studia w WSM to okazja również dla tych, którzy chcą zajmować odnową biologiczną. To dziedzina, która prężnie się rozwija, a i w naszym regionie coraz więcej osób korzysta z profesjonalnych usług oferowanych przez salony odnowy. Rekrutacja już trwa.

 

źródło: WSM

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu