Odmienności i przemiany

18-11-2012
|
Odmienności i przemiany
źródło: www.arsdavia.com
Wszechogarniająca cisza i ruiny dawnych krakowskich fortów były tłem sesji fotograficznej, wspólnego przedsięwzięcia artystycznego Atelier Bernady , galerii biżuterii artystycznej ArsDavia i fotografki Magdaleny Buksy.

Odmienności

- Pomysły na poszczególne stylizacje powstawały z obserwacji ludzi spotykanych w pracy, na ulicy w kinie, teatrze czy sklepie – mówi pomysłodawczyni projektu, Barbara Palenik-Bernady, właścicielka Atelier Bernady. - Dzięki temu miałyśmy zaczyn różnych opowieści, które znalazły się na zdjęciach. Od tego momentu ważne było znalezienie formy, dobranie detalu i koloru niezbędnego do ich przedstawienia  – podkreśla.

–  Miałyśmy ogromne szczęście powierzając uwiecznienie tej sesji takiej artystce jak Magdalena Buksa. To właśnie jej wrażliwości i talentowi zawdzięczamy fotografie opowiadające tajemnicze, intrygujące historie, na długo zapadające w pamięci – wspomina Ewa Nieć, projektanta biżuterii ArsDavia.

– Wszystkie prace powstały z prawdziwie artystycznego fermentu , w którym każda z nas chciała przedstawić swoją wizję realizowanego tematu – śmieje się Magdalena Buksa, fotografka na co dzień pracująca w Anglii. – Jego efekt  zaskoczył mnie samą.

Przemiany

- Byłyśmy kreatorkami przemian –  mówi Barbara Palenik-Bernady - Zarówno fryzury jak i makijaże Malwiny Soleckiej, czy stroje i dodatki – na naszych oczach zmieniały modelki , ale i otaczający ich świat. Kiedy patrzymy na te zdjęcia  zauważymy, że każde z nich jest zamkniętym obrazem. Że pozbawione choćby drobnego szczegółu, byłyby już inna opowieścią.

- Podobnie jest z projektowaniem biżuterii . Bohaterowie moich jedwabnych opowieści – rubiny czy onyksy, perły  lub flirtujące ze światłem kryształy, nierzadko same decydują o formie, w jakiej ostatecznie mają zaistnieć.  Tak było z jaspisowym naszyjnikiem, który dał początek kolekcji Meandry. Od początku do końca sam opowiedział historię zawiłości ludzkiego życia a wpleciony we włosy jednej z modelek,  obronił tytuł  jaspisu cesarskiego– kończy Ewa Nieć.

Sesja „Odmienności i przemiany”

phot: Magdalena Buksa http://mbuksa.tumblr.com/

hair: Barbara Palenik-Bernady  http://bernady.com.pl/

jewelry : Ewa Nieć  http://www.arsdavia.com/

makeup: Malwina Solecka

model: Fashionism

styling:: Krzysztof Piwnik &Haba

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu