Pokaz mody i biżuterii „lata 20, lata 30”

12-10-2012
|
Pokaz mody i biżuterii „lata 20, lata 30”
źródło: www.fotoneska.pl
Muśliny, koronki i jedwabie królowały w Kawiarni Noworolski w Sukiennicach, podczas wspólnego pokazu Laury Obrzut, inspirującej się Marleną Dietrich i Ewy Nieć, której biżuteria ubiera kobiety w tajemniczość.

Tematem pokazu mody trójki projektantów był Kraków lat 20 i 30 minionego wieku, wraz z całą swoją miłością do teatru i kabaretu, literatury i góralszczyzny. Projektanci spotkali się w pierwszych dniach października w Krakowie, aby pokazać swoje najnowsze kolekcje, podzielić się inspiracjami i fascynacjami. - Już sam wybór miejsca nie był przypadkowy – podkreśla fotografka, Ewelina Neska, na co dzień związana z Sosnowcem. – Pokaz i towarzysząca mu sesja odbyły się w Kawiarni Noworolski w Sukiennicach. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej magicznego i na wskroś krakowskiego.

Na wybiegu pojawiły się modelki ubrane w pobudzające zmysły suknie, efektowne nakrycia głowy i wyrafinowaną biżuterię. - Od zawsze fascynował mnie typ kobiecości Marleny Dietrich – opowiada projektantka, Laura Obrzut. – Dlatego swoje stroje tworzę dla świadomych, pewnych siebie kobiet, które już wiedzą, że oczarowywanie tkwi w równowadze między tym, co umiejętnie odkryte, a tym, co dopiero może, ale wcale nie musi, takim zostać – kończy.

Oprócz klasycznych sukienek, do wykonania, których wybiera szlachetne tkaniny, projektantka nie ukrywa, że bardzo często wykorzystuje nietypowe połączenia, chociażby mariaż koronki ze skórą. - Tkaniny często zdobywam w małych niepozornych sklepikach, gdzie ciągle jeszcze można trafić na prawdziwe rarytasy. Najbardziej fascynują mnie przeróżne struktury materiałów, którym poprzez odpowiednią obróbkę, nadaję niezwykłe formy. Tak powstało boa z dartej tafty  - podsumowuje.

Biżuteria, która ubiera

W Krakowie mogliśmy oglądać dwie najnowsze kolekcje Ewy Nieć.
Biżuteria wykonana z jedwabiu, inkrustowana kryształami Swarovskiego i kamieniami półszlachetnymi zachwyciła obecnych na pokazie gości. – Kobiety noszące naszą biżuterię często powtarzają, że ArsDavia ubiera je w tajemniczość – mówi Ewa Nieć, projektantka i właścicielka marki. - Bogata ornamentyka zaprezentowanych kolekcji istotnie przywodzi na myśl kusicielki Orientu. To ukłon w stronę kobiet, które w zawodowym życiu skazane są na dresscode, ale wewnętrznie czują się istotami z baśniowym rodowodem. 

Stonowana kolorystyka, flirt kryształów ze światłem, pełna meandrów forma … wszystko to ma uzmysłowić fakt, że kobieta w biznesie to nie tylko profesjonalizm, ale intrygująca osobowość, piękno i … zaskakujący finał – kończy z tajemniczym uśmiechem.

Po drugiej stronie …obiektywu
-  Fotografia mody to dla mnie równoległy świat, pozostający trochę poza czasem, gdzie wszystko jest możliwe. Zdarza się, że w przeciągu paru dni przeskakuję z mrocznego średniowiecza do tętniącego życiem, zabawą i kabaretem świata krakowskiej bohemy, jak to miało miejsce podczas tej sesji – opowiada fotografka, Ewelina Neska. - Znam już modelki z Bella Models, a jednak przy każdym pokazie, przy każdej sesji udaje im się mnie zaskoczyć. Patrząc jak przeobrażają się na moich oczach, poznaje je na nowo i  na nowo wydobywam  z nich  inny rodzaj piękna. Bo kobiety, niezależnie od tego czy są modelkami czy też nie,  piękno noszą w sobie –mówi z przekonaniem. - Niektóre w to nie wierzą, więc wyzwolenie  ich skrywanych emocji i pragnień to dla mnie prawdziwe wyzwanie, a przywitanie się z ich marzeniami - to najwyższy rodzaj satysfakcji. Kiedy dziwią się, patrząc na swoje portrety, i pytają czy to naprawdę one - wiem, że fotografia to coś więcej  niż  pasja –przekonuje Ewelina Neska.

 

Pokaz przygotowali:

stroje wieczorowe: Laura Obrzut

biżuteria: www.ArsDavia.com

modelki: www.bella-models.pl

make up: www.fashionableyou.pl / Paese

wnętrze: Kawiarnia Noworolski w Sukiennicach

foto: Ewelina Neska www.fotoneska.pl

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu