Konferencja na temat zagospodarowania przestrzennego Katowic

Konferencja na temat zagospodarowania przestrzennego Katowic
źródło:
28 stycznia odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli władz miasta i biur projektowych uczestniczących w pracach nad koncepcją zagospodarowania przestrzeni po byłej kopalni "Katowice".
Przebudowa będzie kosztowała blisko 730 mln. zł i zostanie sfinansowana z budżetu miasta oraz ze środków unijnych. W zakres przedsięwzięcia wejdzie przebudowa istniejących dróg i skrzyżowań, a także przedłużenie ulic Dudy-Gracza, Nadgórników i Mieroszewskiego. Inwestycja obejmie również wykonanie kładki, tzw. "zielonego mostu", który połączy nową siedzibę Muzeum Śląskiego z Parkiem Bogucickim.

Rozpocznie się również budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK), w którym będą organizowane koncerty, kongresy, zjazdy, wystawy i targ, przedstawienia, zawody sportowe, a także bankiety i wesela.  MCK będzie doskonałym uzupełnieniem działalności prowadzonej przez Spodek. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę 27. stycznia.

Powstanie nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej.  Gmach składać się będzie z unikalnej sali koncertowej o szczególnych walorach akustycznych umożliwiającej występy 120 osobowej orkiestry i 100 osobowego chóru, mniejszej sali na 300 osób oraz otaczającego sale atrium, które będzie tętniło życiem nawet podczas przerw między koncertami -  powiedział główny architekt Tomasz Konior.

Budowa ma się rozpocząć w 2011 r. - Ten rok zakończymy zebraniem wszystkich potrzebnych pozwoleń. Może i chciałoby się szybciej, ale z wielu powodów nie jest to możliwe – wyjaśnił prezydent Katowic, Piotr Uszok.

źródło: Urząd Miasta Katowice
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu