Nowi piłkarze w Górniku Zabrze

Nowi piłkarze w Górniku Zabrze
źródło:
Zabrzański klub podpisał kontrakt z dwoma testowanymi zawodnikami
- Postanowiłem, że Mateusza Kantora i Vladimira Balata zaprosimy do dalszej współpracy - oznajmił po zakończonym zgrupowaniu w Jarocinie trener Górnika Adam Nawałka. Zabrzański szkoleniowiec przyznał jednocześnie, że klub w dalszym ciągu poszukuje trzeciego bramkarza.

Już wcześniej trener Nawałka pozytywnie zaopiniował Mateusza Kamińskiego. Teraz do "Kamyka" dołączyło kolejnych dwóch graczy. - "Mati" Kantor to młody i perspektywiczny piłkarz. Czeka go jeszcze bardzo dużo pracy, nim stanie się zawodnikiem pierwszej jedenastki, ale to bardzo ambitny i zdyscyplinowany chłopak. To samo mogę zresztą powiedzieć o "Vlado" Balacie, który również mi zaimponował. Obaj pozytywnie zaliczyli egzamin - powiedział szkoleniowiec Górnika.

Tyle szczęścia co Kantor czy Balat nie miał za to testowany bramkarz Marek Bihun, któremu trener Górnika na chwilę obecną podziękował. - W tym tygodniu będziemy chcieli zamknąć sprawę, by trzeci bramkarz poleciał z nami do Turcji. Numerem jeden na razie jest Sebastian Nowak, a dwa Łukasz Skorupski, ale na wypadek kontuzji chcemy być ubezpieczeni - wyjaśnił Adam Nawałka.

źródło: Górnik Zabrze
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu