Artur Rojek: sukces OFF Festivalu polega na wierności muzyce alternatywnej

Artur Rojek: sukces OFF Festivalu polega na wierności muzyce alternatywnej
źródło: Michał Pasternak
Organizator OFF Festivalu podkreśla, że niezwykle ważny jest dobór artystów - nie tylko uznanych twórców, lecz także ambitnych, młodych zespołów, które niedawno debiutowały na scenie.

Jestem tu odpowiedzialny za wszystko. Jeśli coś się dzieje na polu namiotowym, pierogi są zimne albo koncert źle nagłośniony, to jest to moja wina - mówił Artur Rojek pytany podczas konferencji prasowej inaugurującej OFF Festival o swoje obowiązki podczas festiwalu.

Dopytywany przez nas później o niekorzystne warunki pogodowe, dodał jednak, że za tą dziedzinę nie odpowiada.

Jak twórca imprezy odnosi się do kwestii sukcesu swojego przedsięwzięcia i rosnącej popularności festiwalu w Polsce i Europie? Rojek podkreślił, że ważny jest dobór artystów - nie tylko uznanych twórców, lecz także ambitnych, młodych zespołów, które niedawno debiutowały na scenie.

- Powodzenie OFF Festiwalu zawdzięczamy nie tyle obecności wielkich gwiazd, ile naszej konsekwentnej polityce programowej. Jesteśmy wierni idei promowania muzyki alternatywnej w jej rozmaitych odmianach - powiedział.

Tegoroczny program festiwalu rzeczywiście jest eklektyczny: od eksperymentalnych Alva Noto i Matthew Herberta, przez punkowego Iggy Popa and The Stooges, legendę alternatywy Kim Gordon, po soul Charlesa Bradleya, metal, jazz, hip-hop i wszelkie odmiany awangardy.

Na konferencji prasowej otwierającej festiwal obecny był też prezydent Katowic, Piotr Uszok, który zaznaczył, że współpraca miasta z OFF-em zawsze układała się bardzo dobrze i życzył organizatorom dalszych sukcesów.

- OFF Festival ciągle się rozrasta, zarówno pod względem muzycznym, jak i organizacyjnym. Jego formuła sprawia, że jest adresowany do coraz szerszego grona odbiorców, nie tracąc jednocześnie alternatywnego image - dodał przedstawiciel mecenasa festiwalu, mBanku, Paweł Kucharski.

 

Michał Pasternak

InSilesia.pl. Copyright. Wszelkie prawa zastrzeżone

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu