Dojazd na OFF Festival i dodatkowa komunikacja KZK GOP

Dojazd na OFF Festival i dodatkowa komunikacja KZK GOP
źródło: OFF Festival
Większość koncertów OFF Festivalu będzie się odbywać na scenach zlokalizowanych w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Zobacz ulotkę

 

OFF Festival zaprasza do Doliny Trzech Stawów

To wyjątkowy zakątek miasta. Rozległy park położony na styku dzielnic Osiedle Paderewskiego i Muchowiec (u zbiegu ulic Górnośląskiej i Murckowskiej) wziął nazwę od trzech kąpielowych zbiorników wodnych, przy których mieszczą się przystań wodna i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Swoje ścieżki mają tu również miłośnicy rowerów oraz niezliczone ilości spacerowiczów, którzy oblegają to niezwykłe miejsce, szukając wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Z Doliną sąsiaduje bezpośrednio sportowe lotnisko Katowice - Muchowiec, użytkowane przez Aeroklub Śląski. W pobliżu znajdują się też Lasy Murckowskie.

źródło: OFF Festival

 

__________________________________________________

W związku z OFF Festivalem KZK GOP uruchamia specjalne połączenia dla jego uczestników. Częściej niż zwykle i do późnych godzin nocnych w rejon lotniska na Muchowcu, gdzie odbywa się festiwal, będą kursowały linie nr 900 i 910. Powrót do innych dzielnic i miast regionu będzie zapewniony przez autobusową i tramwajową komunikację nocną.

Odjazdy linii autobusowych oznaczonych literą N z centrum Katowic (kompleks przystanków Mickiewicza/Piotra Skargi/Stawowa) odbywają się zazwyczaj 40 minut po każdej godzinie.

W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia (wtorek - poniedziałek) autobusy linii nr 900 będą kursowały zmienioną trasą do pętli Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy:

Katowice Plac Wolności - ... - Muchowiec Droga do Lotniska - Muchowiec OFF Festival - Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy

W dniach od 3 do 5 sierpnia (piątek - niedziela) autobusy linii nr 900 będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością w godzinach wieczornych (co 30 minut), a godziny kursowania zostaną wydłużone do późnych godzin nocnych (co 20 minut do około godz. 3 - dotyczy nocy z 3/4, 4/5 i 5/6 sierpnia).

W dniach od 2 do 5 sierpnia (czwartek - niedziela) autobusy linii nr 910 będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością w godzinach wieczornych (co 15 minut dnia 2 sierpnia i co 10 minut w dniach 3, 4 i 5 sierpnia), a godziny kursowania zostaną wydłużone do późnych godzin nocnych (co 15 minut do około godz. 2 w nocy z 2/3 sierpnia i co 7 minut do około godz. 4 w noce z 3/4, 4/5 i 5/6 sierpnia).

Od około godz. 23 autobusy linii nr 910 będą kursowały zmienioną trasą w kierunku centrum Katowic:

Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy - Muchowiec OFF Festival - Muchowiec Droga do Lotniska - Katowice Ceglana - Katowice Komenda Policji - Katowice Francuska - ...

Stanowisko przystanku Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy dla kursów odjeżdżających w kierunku przystanku Muchowiec OFF Festival będzie zlokalizowane przy ul. Lotnisko, jak dla linii nr 672 i 674.

Przystanek Muchowiec OFF Festival będzie zlokalizowany przy ul. Lotnisko, za skrzyżowaniem z ul. Szybowcową w kierunku ul. Francuskiej.

Szczegóły w zakładce „Rozkłady". Uwaga - wczesnoporanne godziny odjazdów następują dopiero kolejnego dnia po wykonaniu kursów późnowieczornych.

 

źródło: KZK GOP

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu