OFF Festival Katowice 2012: coś dla ciała i coś dla ucha

OFF Festival Katowice 2012: coś dla ciała i coś dla ucha
źródło: OFF Festival
Płyty i gadżety, kuchnia z całego świata, projekcje filmowe w strefie gastronomicznej i słuchawki ochronne dla dzieci – na OFF Festivalu czeka na Was sporo atrakcji.

 W tym roku festiwalowa Strefa Gastronomiczno-Handlowa zaprasza do kuchnie świata. W wielu małych restauracjach będziecie mogli spróbować typowych potraw dla kuchni tureckiej, indyjskiej, arabskiej, afrykańskiej, francuskiej, amerykańskiej, tajskiej i chińskiej. Nie zabraknie też kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz typowo polskich przysmaków z grilla, ręcznie robionych pierogów domowych, naleśników, placków ziemniaczanych, czy wędzonej na ciepło ryby lub tradycyjnej kuchni śląskiej. To wszystko do popicia szerokim asortymentem napojów, również nietypowych. Nie zabraknie też znakomitego zimnego piwa oraz cydru. Sjestę możecie spędzić na leżakach, sącząc najwyższej jakości kawę z ekspresu w uroczej Kawiarni na wyspie lub paląc sziszę na kanapie pod drzewem.


Miasteczko Festiwalowe z kolei przez 24 godziny na dobę oferuje nieustające śniadanie w pięciu odmianach, w tym specjalne posiłki dla wegetarian lub diabetyków.


Strefa Gastronomiczna-Handlowa to nie tylko jadło i napoje, ale i okazja do relaksu. Na wino, książkę i prawdziwą duchową rozrywkę zaprasza Kawiarnia Literacka, prowadzona w tym roku przez Czułego Barbarzyńcę. Nasi partnerzy i sponsorzy przygotowali bardzo dużo miejsc do siedzenia, leżenia i odpoczynku nad stawem wśród zieleni. W kinie na plaży będziecie mogli zobaczyć w tym roku przegląd najważniejszych filmów awangardy lat 20. XX wieku, w tym dzieła takich twórców jak Marcel Duchamp, Ferdynand Leger, Man Ray, Jean Epstein, a także filmy klasyków niemego kina grozy, Paula Leniego i Roberta Wiene… oraz wiele jeszcze straszniejszych dzieł, jak zwiastuny najgorszych filmów klasy B z lat 50. XX wieku.

Posileni? Wypoczęci? Wasz ulubiony zespół jeszcze nie gra? Czas na zakupy! Aleja handlowa to najważniejsze polskie niezależne wydawnictwa i wytwórnie muzyczne oraz szereg art-butików z pięknymi i praktycznymi przedmiotami. OFF Sklep oprócz płyt i gadżetów związanych z tegorocznymi wykonawcami będzie miał w swojej ofercie kolejną oficjalną, limitowaną koszulkę i torbę festiwalową, tym razem z projektem Sławomira Elsnera, polskiego artysty na stałe tworzącego w Niemczech.

Mamy również ważną wiadomość dla rodziców, którzy wybierają się na festiwal z małymi dziećmi. Oczywiście, Wasze pociechy są mile widziane, ale pamiętajcie o tym, że ich słuch jest bardzo wrażliwy i wymaga szczególnej ochrony. Jeśli chcecie zobaczyć z bliska koncert ulubionego zespołu, pamiętajcie o tym, by zabezpieczyć uszy waszego dziecka. Doskonale nadają się do tego nauszniki 3M Peltor Kid, które tłumią hałas, ale nie izolują malucha od otoczenia – będziecie je mogli nabyć na festiwalu!

Z kolei akredytowani na festiwalu przedstawiciele mediów będą mogli w Strefie Medialnej pracować i wypoczywać w komfortowych i estetycznych warunkach, we wnętrzu zaprojektowanym przez Zamek Cieszyn.

Zamek Cieszyn - dawniej Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości - to pierwsze w Polsce regionalne centrum, które promuje dobre wzornictwo jako klucz do rozwoju firm i instytucji. Więcej informacji: www.zamekcieszyn.pl.

 

źródło: OFF Festival


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu