2nd International Week na Uniwersytecie Ekonomicznym

2nd International Week na Uniwersytecie Ekonomicznym
źródło: UE
Już pod koniec kwietnia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stanie się platformą wymiany doświadczeń z całej Europy. W trakcie międzynarodowego tygodnia 12 zagranicznych wykładowców podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami.

Od 23 do 27 kwietnia w trakcie międzynarodowego tygodnia 12 zagranicznych wykładowców z 6 krajów podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami.

25 kwietnia planowany jest New Media Day, podczas którego przedstawiciele światowego biznesu odkryją przed słuchaczami tajniki nowych mediów.

Celem projektu jest promocja internacjonalizacji, komunikacji w nowych mediach, wzmocnienie współpracy z zagranicznymi uczelniami partnerskimi w zakresie nauczania, badań i współpracy międzynarodowej oraz nawiązanie dialogu pomiędzy światem nauki  i biznesu – mówi Izabela Gajda-Perek z Biura Promocji i Nowych Mediów.

To wyjątkowe w skali kraju wydarzenie obejmie swoim zasięgiem studentów ponad 20 krajów, z 4 kontynentów. Zajęcia i warsztaty przygotowali wykładowcy m.in. z Włoch, Niemiec, Belgii i Dani.Organizatorem całości jest Biuro Promocji i Nowych Mediów oraz Wydział Informatyki i Komunikacji we współpracy z Biurem Programów i Współpracy Międzynarodowej.

W środę 25 kwietnia 2012 roku odbędzie się New Media Day. W tym dniu zaproszeni przedstawiciele biznesu poprowadzą otwarte wykłady i warsztaty dla studentów oraz pracowników biorących udział w całotygodniowym wydarzeniu, w tym z 9 uczelni należących do Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (łącznie dla ok. 400 osób). Całość prowadzona będzie w języku angielskim. W tym roku swoją wiedzą, z zakresu szeroko rozumianych nowych mediów, podzieli się: IAB Polska, Fortune Cookie , IBM, czy Future Processing.

Podczas pierwszej edycji tego prestiżowego wydarzenia – poza wysoką wartością merytoryczną wykładów – polscy i zagraniczni studenci m.in. z Hiszpanii, Francji, Rumunii, Kazachstanu czy Portugalii skorzystali z doświadczenia firm: IBM, Oracle, i3D czy Capgemini. 

Organizatorem konferencji jest Biuro Promocji i Nowych Mediów.

Wykładowcy, którzy zostali zaproszeni do prowadzenia zajęć Academic Courses w ramach 2nd International Week, będą mieli również okazję poznać Katowice oraz region. Nie zabraknie także okazji do nawiązania cennych kontaktów naukowych i biznesowych, m.in. podczas osobistego spotkania z Prezydentem Katowic – Piotrem Uszokiem. 

InSilesia.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu