Kapitał dla firm ze Śląska i Małopolski – konferencja dla pomysłodawców oraz MSP

Kapitał dla firm ze Śląska i Małopolski – konferencja dla pomysłodawców oraz MSP
źródło: Euro-Centrum
Już 23 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach odbędzie się konferencja „Kapitał dla firm ze Śląska i Małopolski – efektywna współpraca w ramach makroregionu”.

Organizatorem wydarzenia jest Secus Wsparcie Biznesu oraz PNT Euro-Centrum. Wydarzenie, zorganizowane w ramach II Forum Nowej Gospodarki, skierowane jest do pomysłodawców oraz właścicieli i menadżerów firm sektora MSP, którzy poszukują nowych sposobów finansowania swoich spółek. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony www.secuskonferencje.pl

Podczas konferencji przedstawiciele młodych i innowacyjnych firm uzyskają możliwość kontakt z doświadczonymi biznesmenami oraz przedstawicielami nauki i administracji publicznej. Eksperci opowiedzą jak można pozyskać kapitał na finansowanie innowacyjnych projektów oraz wsparcie ze strony władz lokalnych i krajowych. W programie wydarzenia nie zabraknie debat oraz paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów i znawców rynku. Konferencja będzie również okazją do poznania projektu „Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii”.

Organizacja tego typu spotkań i konferencji jest dla nas ważnym elementem działalności. Wiemy, że na początku swojej drogi małe i średnie przedsiębiorstwa borykają się z wieloma problemami. Mamy nadzieję, że nasze porady i wsparcie doradcze pomogą młodym firmom otworzyć się na nowe doświadczenia i ułatwią realizację strategii ich rozwoju - przyznaje Robert Bieleń, wiceprezes Secus pomysły, które Wsparcie Biznesu.

Podczas konferencji zostanie ogłoszony konkurs: Wyścig po kapitał! Konkurs skierowany jest również do małych i średnich przedsiębiorstw, poszukujących finansowania innowacyjnych projektów. Oprócz wsparcia pieniężnego (łączna wartość inwestycji to 6 milionów złotych) młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie, doświadczenie, wiedzę i sieć kontaktów fundatorów nagród.

Wspieranie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce i tworzenie nowych firm technologicznych jest misją Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Środki finansowe, którymi dysponuje PNT, wsparcie najlepszych ekspertów w połączeniu z ciekawym projektem biznesowym są pierwszym krokiem do rozwoju najlepszych spółek technologicznych – dodaje Monika Pilip, Członek Zarządu Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.secuskonferencje.pl

InSilesia.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

źródło: Euro-Centrum


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu