Beltaine zainaugurował St. Patrick's Day. Weekend Kultury Irlandzkiej w Sosnowcu

Beltaine zainaugurował St. Patrick's Day. Weekend Kultury Irlandzkiej w Sosnowcu
źródło: Michał Pasternak
W czwartek w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu rozpoczął się Weekend Kultury Irlandzkiej. Na początek imprezy wystąpił zespół Beltaine.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji

Tegoroczna edycja St. Patrick's Day odbywa się w dniach 15-17 marca.

Pierwszego dnia imprezy wystąpił śląsko-zagłębniowski zespół Beltaine, który w swojej twórczości łączy brzmienia celtyckie z rockiem, jazzem i muzyką świata.

Grupie towarzyszyli niemiecki wirtuoz harfy Jochen Vogel oraz Małgorzata Wilczyńska z Zespołu Tańca Irlandzkiego ''Comhlan''. Wszystko to by, jak powiedział lider grupy Grzegorz Chudy,  poprawić wizerunek zespołu. Są na to dwa sposoby: zaprosić kogoś brzydszego albo zaprosić kogoś ładniejszego.- wyjaśnił muzyk.

W repertuarze zespołu pojawiły się dziś zarówno tradycyjne kompozycje muzyki celtyckiej, jak i bardziej eklektyczne utwory, a nawet zaaranżowany na harfę cover starego przeboju Ain't No Sunshine.

Muzykom jak zwykle nie zabrakło poczucia humoru. Tym razem obiektem żartów stał się Jochan Vogel, który niewiele rozumiał po polsku. - To człowiek, o którym sama Angela Merkel powiedziała, cytuję: nie  znam gościa! - przedstawił niemieckiego artystę, Grzegorz Chudy.

 

Copyright. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_________________________________________________________

Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu oraz Zespół Tańca Irlandzkiego Lia Fáil zapraszają na ''St. Patrick's Day. Weekend Kultury Irlandzkiej'', który odbędzie się w dniach 15-17 marca 2012 r. w Sosnowcu.

Tegoroczna edycja ''St. Patrick's Day. Weekend Kultury Irlandzkiej'' odbędzie się w trzech miejscach:

- Miejski Klub im. Jana Kiepury. Energetyczne Centrum Kultury,
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu,
- Muza Art Cafe

W programie poza koncertem zespołu BELTAINE z gościnnym udziałem niemieckiego wirtuoza harfy Jochena Vogela, nie zabraknie również projekcji filmowych, warsztatów tanecznych, oraz irlandzkiej zabawy tanecznej ceili.

Koncert odbędzie się w czwartek 15 marca o godz. 19.00 w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 65. Bilety w cenie 15 PLN do nabycia w Sekretariacie Klubu oraz internecie.

Zajęcia tańca irlandzkiego poprowadzą: Małgorzata Wilczyńska (Zespół Tańca Irlandzkiego ''Comhlan'' oraz Kamil Rak (Zespół Tańca Irlandzkiego ''Lia Fail'').

W myśl zasady "dla każdego coś dobrego", w programie imprezy znalazło się także coś dla miłośników kina - "Wieczór z kinem irlandzkim", w ramach którego wyświetlone zostaną dwa filmy, oczywiście z motywem Zielonej Wyspy w tle. Przed seansem zatańczy Zespół Tańca Irlandzkiego Lia Fail. Wstęp na to wydarzenie jest wolny!

Szczegółowy program.

InSilesia.pl jest patronem medialnym imprezy.


źródło: St. Patrick's Day. Weekend Kultury Irlandzkiej

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu