III Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego już jutro

III Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego już jutro
źródło: ŚUW
W sobotę o godzinie 19.30, rozpoczyna III Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego. W tym roku dochód z balu przeznaczony jest na rzecz Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego, który wspiera zdolnych, niezamożnych studentów.
Bal zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu parterów balu:  Silesia Bank, firmie Tauron Polska Energia, Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów S.A, Polskiego Koksu, firmom Wasko, Strabag i Węglokoks oraz Zakładom Koksowniczym Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej.

Sto par wirować będzie w rytmie wiedeńskiego walca, w wiedeńskiej scenerii reprezentacyjnych sal Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gości w Westybulu witać będzie Wojewoda wraz z Małżonką. Wiedeńskie nuty popłyną z instrumentów żeńskiej orkiestry salonowej Orkiestry Symfonicznej KHW SA, a jej solistki zaprezentują wiązankę arii operowych i operetkowych. Uczestników  balu w wyjątkowy klimat wprowadzać będą aktorzy Teatru Gry i Ludzie. Panie, wzorem bali w Operze Wiedeńskiej, otrzymają kwiat-różę w formie bukieciku. Bal urozmaici muzyka w wykonaniu zespołu Crazy Band.

Po godzinie 22 gości powita iluzjonista, który zaprezentuje sześć niezwykłych pokazów. W trakcie trwania balu przeprowadzana będzie loteria różana. Przed godziną 23 pary po raz kolejny zagoszczą na parkiecie, by po godzinie 23 uczestniczyć w licytacji dzieł sztuki przekazanych przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, samych artystów lub ich rodziny. Na aukcji licytowane będą obrazy: Witolda Pałki, Renaty Bonczar, Andrzeja Urbanowicza, projekt kostiumu Barbary Ptak i statuetka Fryderyka przyznana Henrykowi Góreckiemu za całokształt twórczości.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu