Ferie w Bytomiu. Jakie atrakcje czekają na uczniów?

Ferie w Bytomiu. Jakie atrakcje czekają na uczniów?
źródło: redakcja InSilesia.pl
Zima zaatakowała, ku uciesze szkolnej braci, która 30 stycznia rozpocznie dwutygodniową labę.

Jednak bez względu na to czy biała aura za oknem się utrzyma, przygotowania do akcji „Zima w mieście” – corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu, trwają na całego.

Od 30 stycznia do 10 lutego (od poniedziałku do piątku) od 9.00 do 14.00 w ramach programu „Otwarte sale gimnastyczne” uczniowie pod okiem nauczycieli będą mogli skorzystać ze sportowego zaplecza 19 bytomskich szkół. Podobnie, jak w zeszłym roku na chętnych czekają zajęcia na ściance wspinaczkowej w Hali na Skarpie. Ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował też Becek w ramach XII Zimowej Zakręconej Feriady Artystycznej. Przez dwa tygodnie mury Beceku tętnić będą artystycznym duchem za sprawą zajęć pod takimi intrygującymi nazwami jak: "Gdy ciało staje się głosem", "Mediacje wariacje", czy "Mast bi de myzyk".

Organizatorzy nie zapomnieli także o amatorach sztuki tanecznej, dla których od 30 stycznia do 3 lutego tancerze Śląskiego Teatru Tańca poprowadzą zajęcia z zakresu tańca nowoczesnego oraz tańca z użyciem rekwizytów. Na miłośników jazdy na łyżwach czeka ślizgawka na Rynku. Od 8.00 do 15.00 za okazaniem legitymacji szkolnej uczniowie będą mogli z niej korzystać za darmo. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z łyżwami, od 10.00 do 11.00 zaplanowano bezpłatną naukę jazdy oraz szereg sportowych animacji. Dzieci i młodzież korzystająca z lodowiska przy ul. Pułaskiego 71, po okazaniu legitymacji szkolnej zapłacą za bilet tylko 2.50 zł.

Zima w mieście” dotrze do wszystkich bytomskich dzielnic dzięki organizowanym w szkołach i świetlicach środowiskowych półkoloniom. I tak dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji m.in. Profilaktyczno-Terapeutycznej Świetlicy św. Elżbiety w Łagiewnikach, Spółdzielczego Klubu Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szombierkach czy Zespołu Szkół Specjalnych w Bobrku.

W zanadrzu ma też coś CSW Kronika, która od 6 do 10 lutego poprowadzi warsztaty „Nadchodzą bohaterowie”, podczas których Michał Korchowiec pokaże uczestnikom m.in. jak zaprojektować kostium inspirowany architekturą. Niezwykły Bytom – ferie z bytomskimi podaniami – pod takim tytułem Miejska Biblioteka Publiczna organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zapoznać się z najpopularniejszymi legendami i podaniami bytomskimi oraz wziąć udział w zabawach i konkursach związanych z poznanymi historiami. Zajęcia wokół literatury dziecięcej odbędą się także w placówkach filialnych.

Od 30 stycznia do 3 lutego od 12.00 do 14.00 na Biblioferiadę zaprasza również bytomska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Armii Krajowej 54B. Placówka organizuje zajęcia, w trakcie których dzieci od 6 do 13 lat, obok spotkania z literaturą dziecięcą, będą mogły wziąć udział w warsztatach recyklingowych.
 
W tym roku po raz pierwszy Feriada zagości też w Agorze Bytom. Na poziomie + 3 galerii od 31 stycznia do 2 lutego odbędzie się „Feriada na Poziomie”. W tych dniach Galeria na Poziomie zamieni się w przestrzeń spotkań poświęconych wizażowi i sztukom plastycznym. Wziąć w nich mogą udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat. Wystarczy do 20 stycznia zapisać się w sekretariacie Beceku (od 8.00 do 18.00) lub telefonicznie pod nr.: 32 389 31 09 wew. 100, 101.

 

źródło:  UM Bytom

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu