Gala wręczenia Laurów Studenckich już dziś

Gala wręczenia Laurów Studenckich już dziś
źródło: Uniwersytet Śląski
Wraz z nowym rokiem, wielkimi krokami nadchodzą kolejne wydarzenia związane z życiem studenckim. Już 20 stycznia 2012 roku kolejna edycja wręczenia Nagród Środowiskowych Laur Studencki.

Aktualizacja 20 stycznia

Idea Lauru Studenckiego powstała na początku 2007 roku, natomiast pierwsza gala odbyła się w styczniu 2008 roku w katowickim Kinoteatrze Rialto. Realizacja pomysłu na stworzenie Gali, wzięła się z ogromnej chęci podziękowania i nagrodzenia ludzi i instytucji,  które w znacznym stopniu przyczyniły się w ubiegłym roku do rozwoju i upowszechnienia kultury studenckiej. Kategorie, w których zostaną przyznane wyróżnienia to: Instytucja Przyjazna Studentom, Promotor Kultury Studenckiej, Wydarzenie Kulturalne Roku, Przyjaciel Studentów oraz Nagroda Honorowa.

Nagrodami są Statuetki Kurosów – miniaturki pomniku studenta stojącego przed Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Laureatów co roku wybiera Kapituła, składająca się z reprezentacji studentów całego Uniwersytetu, jednak każdy z żaków może przyczynić się do nagrodzenia zasłużonej według niego osoby, poprzez głosowanie elektroniczne w kategorii Przyjaciel Studenta, dostępnej na stronie www.laurstudencki.pl (nadsyłanie zgłoszeń trwa do 18.12.2011 roku na adres laurstudencki@us.edu.pl).

W poprzedniej edycji Gali wśród nagrodzonych osób znalazł się m.in. prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski oraz pani Magdalena Warchala z Gazety Wyborczej. Wyróżnione statuetką instytucje to Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Elektrownia Rybnik S.A.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gala odbędzie się w katowickim hotelu Angelo.

źródło: Uniwersytet Śląski

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu