Święto Trzech Króli w żywej stajence

05-01-2012
|
Dodał: Niestellus
Święto Trzech Króli w żywej stajence
źródło: Bartek Kukucz - www.gazetacodzienna.pl
W piątek 6 stycznia ulicami Strumienia przejdzie wielki orszak. Mieszkańcy uczczą święto Trzech Króli, przybywając do żywej szopki - "Strumieńskiego Betlejem", wspólnie świętując i kolędując.

To niezwykłe wydarzenie organizowane jest w Strumieniu po raz pierwszy. 

Z inicjatywy ks. Pawła Hubczaka żywa szopka budowana jest w Strumieniu od sześciu lat. W okresie świątecznym ludzie z całej Polski przyjeżdżają podziwiać wielbłąda "Czesia", zebrę, olśniaki himalajskie i wiele innych zwierząt, które w tym czasie zamieszkują "Strumieńskie Betlejem". W tym roku po raz pierwszy, oprócz żywej szopki, zorganizowano specjalne obchody święta Trzech Króli. 6 stycznia ulicami Strumienia przejdzie orszak.

Sceny jasełkowe przygotowane przez dzieci i młodzież, królewskie korony, śpiewniki i chusty dla każdego uczestnika orszaku. Parafia św. Barbary jest już gotowa do obchodów święta. - Zakończyliśmy przygotowania, odbyła się próba. Teraz czekamy tylko na wielbłądy, które przyjadą do nas w czwartek z cyrku "Safari" ze Szczawnicy - mówi ks. Paweł Hubczak, wikariusz strumieńskiej parafii, pomysłodawca i organizator "Strumieńskiego Betlejem" i dodaje, że cieszy się, że w organizację wydarzenia włączyło się tak wielu ludzi. - To niezwykłe wydarzenie. Będziemy wspólnie świętować i kolędować - podkreśla wikariusz.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 13.00 w parku miejskim w Strumieniu, gdzie na scenie zostanie odegrana inscenizacja z udziałem Heroda i trzech króli, którą przygotowali aktorzy z Grupy Teatralnej ze Zbytkowa. W towarzystwie Kapeli Góralskiej Ochodzita orszak przejdzie ulicami Strumienia. Podziwiając po drodze sceny jasełkowe, dotrze do "Strumieńskiego Betlejem", gdzie nastąpi symboliczne zdjęcie tekturowych koron z głów przed stajenką, które będzie oznaką hołdu oddaną Prawdziwemu Królowi. Orszak zakończy uroczysty koncert kolędowy w wykonaniu kapeli Ochodzita.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poczuć rodzinną, ciepłą atmosferę świąt, nie tylko w święto Trzech Króli. Każdy, kto jeszcze nie odwiedził "Strumieńskiego Betlejem", ma szansę. Żywa szopka otwarta będzie do 29 stycznia, w godzinach od 8.00 do 21.00. Wstęp jest bezpłatny.Autor: Agnieszka Kaczmarczyk

Źródło: www.gazetacodzienna.pl

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu