Dickens pod piekarską choinką

Dickens pod piekarską choinką
źródło: redakcja InSilesia.pl
Już w najbliższą środę, 7 grudnia, odbędzie się czytelniczy flash mob w kraju. Wszystkich miłośników książki zaprasza się do głośnego czytania na placu u zbiegu ulic Bytomskiej oraz Miarki w Piekarach Śląskich.

Podobne spotkania planowane są także  w Rzeszowie, Krakowie oraz – być może – w Katowicach. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zamanifestować swą miłość do książki oraz zachęcić przechodniów do tego, by najbliższe Święta Bożego Narodzenia spędzili właśnie z książką.

– To jednak nie wszystko – podkreśla Kamil Świątkowski z serwisu PrzyKominku.com. Nasza akcja to również nowa formuła literackiego flash mobu, który udowodni, że czytać można zawsze i wszędzie – o każdej porze. Chcemy również pokazać, że książka jest idealnym prezentem pod choinkę – a jak udowodnić to dobitniej, niż poprzez masowe czytanie właśnie pod największymi choinkami w naszych miastach?

Podczas flash mobu będzie czytany fragment „Opowieści wigilijnej” Dickensa – powieści ponadczasowej, ale zarazem – powieści na czasie. Fragment, który przeczytamy, został zamieszczony pod adresem http://przykominku.com/files/TekstOpowiesci.pdf . Wszystkich chętnych do pomocy w pobiciu rekordu prosimy o wydrukowanie jednej strony tekstu oraz pojawienie się na placu u zbiegu ulic Miarki i Bytomskiej w najbliższą środę (07.12) o godzinie 18.08. Tekst można też otrzymać w naszej Bibliotece!

Warto zachęcić znajomych do promocji wydarzenia poprzez wysłanie zaproszenia za pośrednictwem Facebooka - http://www.facebook.com/events/190970537658284/ . Jeszcze więcej dowiedzieć się można z oficjalnej strony internetowej wydarzenia: http://czytamypodchoinka.blogspot.com/

Czytanie rozpoczynamy punktualnie o 18.10. Po lekturze będzie jeszcze chwila ciszy – skoro już wszyscy będziemy pod choinką, warto pomyśleć sobie wigilijne życzenie i poprosić Mikołaja o wymarzoną książkę. Po godzinie 18:00 może już być dość ciemno – nie zapomnijcie więc przynieść ze sobą czegoś, co pozwoli Wam oświetlić kartkę. I pamiętajcie – robimy to, bo kochamy książki.

 

źródło: UM Piekary Śląskie 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu