VOCCATA zagra w Teatrze Korez - premiera

02-11-2011
|
Dodał: red
VOCCATA zagra w Teatrze Korez - premiera
źródło:
10 listopada w Teatrze Korez odbędzie się premiera koncertu pt. „{po co po to byś szedł” w wykonaniu zespołu VOCCATA składającego się z młodych artystów wokalistów i muzyków.

Jest to podróż emocji, osób i historii. Podróż, którą odbywają i chcą wspólnie z publicznością przeżywać wokaliści, którzy sięgają do tych tekstów i tej muzyki by „odkurzyć” je współcześnie.

Wokaliści VOCCATY zainspirowani słowami Marka Grechuty „Masz też prawo sięgać do twórczości pokoleń” próbują dostrzec i zrozumieć związek tej muzyki i tych tekstów z życiem każdego człowieka, człowieka zupełnie innej epoki. Pojawiające się podczas koncertu piosenki to często wypowiadane półszeptem wartości tak uniwersalne, że aż trudne do oceny. Artyści zespołu VOCCATA przez rok pracy nad koncertem doszli do wniosku, że poezja nie jest wcale przestarzała, nudna i smętna, że wręcz przeciwnie potrafi być wartościową rozrywką. Dlatego też koncert momentami jest bardzo energiczny, czasem wręcz kabaretowy. Linia dramaturgiczna koncertu jest ukształtowana przez różnorodność tematów i opowieści oraz zaskakujące rozwiązania wokalne. Na scenie pojawiają się:


Wokaliści: Barbara Solich, Małgorzata Langner, Artur Szczęsny, Mateusz Wróbel
Fortepian: Dawid Makosz
Skrzypce: Małgorzata Wojciechowska
Gitara: Jan Mitoraj i Mikołaj Podolski
Management: Agata Mróz
Produkcja | prokulturamedia Katowice

 

Teatr Korez – Pl. Sejmu Śl. 2 Katowice
10 listopada 2011 | czwartek | godz. 19:00 | Bilety 20 zł

www.voccata.pl | www.facebook.com/Voccata


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu